Головна » Статті » Співпраця

Співробітництво як запорука прогресу
В Одеському Домі-музеї ім.М.К.Реріха з 2000 року відбуваються Міжнародні науково-практичні конференції за темою: „М.К.Реріх і його сучасники. Колекції і колекціонери.”, які об’єднують спеціалістів з різних галузей науки і культури. Музейні працівники, культурологи, сходознавці, викладачі, колекціонери та художники творять, як писав М.К.Реріх „світлу посмішку синтезу”, що і спричинює подальший прогрес.

Саме завдяки цій конференції та її незмінному організатору і натхненнику – директору Одеського Дому-музею ім.М.К.Реріха Олені Григорівні Петренко і розпочалося з 2003 року наше плідне співробітництво. Саме цього року одесити познайомились з найкращими творами Галаганівської колекції, а в Чернігові з великим успіхом пройшла виставка чудових акварелей відомого російського художника Бориса Смирнова-Русецького.

За цей час відбулося багато цікавих вернісажів, як в Одесі, так і в Чернігові. Жителі Одеси познайомилися з творами знаного українського художника Михайла Жука, графічними роботами забутого на довгі роки художника-емігранта О.Савченко-Більського, доробком сучасних чернігівських мисткинь – Надії Мартиненко та Оксани Корнієнко.

Натомість в нашому музеї були представлені роботи відомих одеських художників Григорія та Світлани Крижевських, Галини та Анатолія Кравченків, чудового графіка Григорія Гармидера, всесвітньо відомого аквареліста Артура Фонвізіна та його учениці Віри Яснопольської.

Окрім виставок Одеський Дім-музей ім..М.К.Реріха випускає збірники матеріалів щорічних конференцій, в яких опубліковані також і численні матеріали з історії колекції Чернігівського художнього музею.

Що одним цікавим музейним проектом є співпраця нашого музею з міською галереєю Г.Х.Ващенка (м.Гомель), в рамках якого у 2007 році відбулися дві обмінні виставки: „ Під білими крильми” в Чернігові та „Жіночий образ крізь віки” в Гомелі.

На виставках були представлені кращі твори з колекції музею та галереї, а саме: роботи корифея білоруського мистецтва, народного художника Білорусі Григорія Ващенка та портретний живопис ХУІІІ-ХІХ ст. із зібрання Чернігівського художнього музею.

Плідна співпраця продовжиться і в цьому році. На черзі персональні виставки в Чернігівському художньому музеї Наталії Порожнякової з м.Одеси та знаного майстра з Гомеля Олександра Гайлевича.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Категорія: Співпраця | Додав: Майшев (17/02/2012)
Переглядів: 2350 | Коментарі: 1 | Теги: співпраця | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: