Головна » 2018 » Червень » 21 » Зустріч з львівською майстринею та поетесою Оксаною Смерекою-Малик
11:18
Зустріч з львівською майстринею та поетесою Оксаною Смерекою-Малик
22 червня о 12-00 у нас в музеї відбулась зустріч з львівською майстринею та поетесою Оксаною Смерекою-Малик.
Пані Оксана - уродженка Тернопільщини, випускниця Львівського національного університету ім. І. Франка та Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, філолог-романіст за фахом, засновник та багаторічний директор Львівського художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв поєднує вдало професійну діяльність з творчістю. Каркасні ляльки, які пані Оксана робить на основі традиційних народних мотанок, вже побували на виставках і фестивалях у Києві, Чернігові, Луцьку, Луганську, Львові, Черкасах, Хмельницькому, а також на Івано-Франківщині, Полтавщині, Одещині. Частина робіт зберігається у фондах багатьох музеїв України, деякі стали окрасою вітчизняних та зарубіжних приватних колекцій.
У творчому доробку ляльки виконані шляхом намотування, накручування різноманітних клаптиків, обрізків тканини на дерев’яний каркас, у руки вставлено дротик. Завдяки технології, віднайденій автором, вироби мають гнучкість, певну візуальну «рухливість», що задає їм певної дії, від чого складається враження живої картини.
За традицією в мотанках обличчя відсутнє. Пані Оксана ніколи не знає наперед якою буде лялька. Майбутній образ підказує тканина, її колір та фактура. Переважно це льон (найулюбленіший матеріал), бавовна, вовна, шовк, в обмеженій кількості синтетика. Весь процес виготовлення відбувається без голки. Її застосовують лише для фіксації на одязі прикрас. Майстриня полюбляє декорувати кептарі, запаски, рукава суконь тасьмою, стрічками. Особливе задоволення приносить закінчення голівок: викручування очіпку, зав’язування хустки, плетіння чільця або вінку. Обов’язковим елементом є намисто, яке носить сама авторка. Загальний розмір витворів – 25 см, що по суті є ювелірною роботою.
Приходьте та відвідайте виставку її ляльок, яка зараз діє в нашому музеї!QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Різне | Переглядів: 432 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: