Головна » 2012 » Грудень » 17 » Виставка у Національному музеї Тараса Шевченка
10:01
Виставка у Національному музеї Тараса Шевченка
17 грудня о 18-30 у Національному музеї Тараса Шевченка за адресою бульвар Шевченка,12 відбулася презентація виставки "Живопис Марії Примаченко. Скульптурні сіноскрипти Олексія Шевчука".
Спільна виставка живописних творів зірки українського наїву Марії Примаченко з фондів українських музеїв і скульптурних сіноскриптів українського художника Олексія Шевчука. На виставці представлені 50 робіт Марії Примаченко, з них більше 20 - з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана та скультури Олексія Шевчука, створені у авторській техніці за мотивами творів великої майстрині.
Скульптурна інсталяція Олексія Шевчука - фантазія-роздум - уклін творчості великої українки Марії Примаченко, у якій автор шукає відповідь на запитання: звідки у творчості сільської жінки з’явились настільки яскраві, нестандартні, сповнені символами, фантастичні образи птахів і тварин?
І дає відповідь-припущення; сильна поетична натура Марії Примаченко, у піковому стані творчої енергії, виходила у інші виміри, в іншу реальність і отриманою інформацією ділилась у своїх картинах з людством.
Автор проекту переводить у скульптурний формат - "оживляє" - 9 персонажів фантастичних тварин Марії Примаченко, намагаючись розібратися у їх планетарній місії, висловлює припущення, що орнаменти на тваринах, це зашифровані послання майбутнім поколінням у вигляді алегоричних формул:
Лев - благородства
Корова - достатку
Черепаха - швидкості
Лисиця - мудрості
Інсталяція наповнена символами та алегоріями:
Скульптури зроблені із сіна - простого, наївного, природного матеріалу, що нагадує багатомірну структуру світобудови, яка складається з тонких ниток, що з’єднують простір...
Центральною фігурою є жінка-філософ-творець-пастушка-трипільська Баба, символ родючості і краси, одягнена у плахту, на якій об’єднані орнаменти-формули всіх фігур.
Сніп сіна - інкубатор, що плодоносить яйця-ПЕРСПЕКТИВ, з яких народжуються фантастичні тварини-СІНОСКРИПТИ, покликані творити добро на ЗЕМЛІ...
Олексій Шевчук
Також відео про виставку можно переглянути на наступних сайтах:


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 1319 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: