Головна » 2018 » Лютий » 14 » Виставка "Творчий спалах Майдану"
15:33
Виставка "Творчий спалах Майдану"
16 лютого о 15-00 в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Творчий спалах Майдану» до Дня Небесної Cотні з фондів Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності.
Під час відкриття виставки виступили Ірина Ральченко, директор Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана, Антоніна Піпко, заступник генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності та Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.
Справжній митець - заголений нерв, натягнута струна, барометр, який першим мусить відчувати коливання тиску історії. На Майдані творців було багато. Творчість була різна. Багато музикантів, артистів і художників утворили Мистецьку сотню. Багато людей творили самостійно, і теж залишили пам’ятний слід.
Художники, що об’єдналися в “Артіль Майдан” залишаться в історії завдяки невпинному майстерному розписуванню каскок. Найкращі з їхніх робіт уже побували на виставках у різних країнах. Частина стала цінністю приватних колекцій. Не дивно, що на аукціоні в США одну таку каску купили за тисячу доларів, адже в них вкладали працю справжні умільці, серед яких і народні майстри. Тому можна знайти каски, розписані автентичними узорами. Наприклад, петриківськими.
Подібним проектом Мистецької сотні був “Щитопис”. Художники розмальовували узорами й оберегами щити, перш за все - представникам самооборони.
В експозиції представлені найяскравіші атрибути Майдану: каски, щити, прапори – все те, що асоціюється з подіями зими – 2014 року.


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 288 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: