Головна » 2017 » Лютий » 21 » Виставка світлин канадського фотохудожника Віктора Глазка «У пошуках Гідності»
15:31
Виставка світлин канадського фотохудожника Віктора Глазка «У пошуках Гідності»
20 лютого у музеї відкрито виставку світлин канадського фотохудожника Віктора Глазка «У пошуках Гідності», присвячену вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Адже автор переконаний: «Якщо хочемо свободи, свою державу, щасливе майбутнє, ми є зобов’язані назавжди пам’ятати, згадувати, особливо жертв тих, що лягли задля народу в тих днях 2014 року. І не тільки їх, але тих, хто що віддав й далі віддає своє життя за народ і Україну».
Віктор Ілля Глазко народився 19-го лютого 1955року в шахтарському містечку Садбур, що в провінції Онтаріо, в українській родині, представники якої були першими переселенцями до Канади. Батько, Іван Глазко родом з Кубані, а мати, Мирослава Глазко, народилася в Канаді. Бабця Євдокія походить з Калуша в Івано-Франківській області.
Змалку батьки виховували сина в українських традиціях, залучаючи до православної церкви, навчаючи українській мові та культурі. Він із задоволенням відвідував недільну українську школу та курси українознавства в місті Сент Кетерінс (Онтаріо) а також курси українознавства при Університеті Манітоби. З молодих літ брав активну участь в діяльності Спілки Української Молоді Канади.
Віктор був учасником українських танцювальних ансамблів: «Дунай» у Сент Кетерінс, «Чайка» у Гамильтоні, «Веснянка», «Чорноморські Козаки», «Український Фестивальний Танцювальний Ансамбль» у Торонто. Також займався хореографією і навчав дітей українських танців.
У 1979 році отримав фах мультиплікатора і працював в різних містах Канади: Оттаві, Торонто, Монреалі, Ванкувері, а також у США: Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, а також у Сеулі (Південна Корея). Працюючи в Лос-Анджелесі, став одним із перших членів організації українців у кіноіндустрії Америки — «Голівуд Трайдент Фундація».
Значну роль в житті Віктора відіграє церква, адже віра є основою його життя. Сповідуючи настанову бабці Євдокії  «Без Бога не до порога», він активно співпрацює з різними конфесіями, що об’єднують українців. Так, у 1993 році міжнародна міжконфесійна християнська організація «Молодь з місією» прийняла Віктора волонтером в літній табір для молоді в Харкові, де проводилась значна просвітницька робота для сприяння співпраці між різними церквами. Батьки, особливо тато, учили його не відрізняти українців із католицької, уніатської чи з православної церкви, поважати всіх українців будь-якої конфесії, будь-якої організації, яка прагне до незалежності України, вважати їх рівними братами. Батько часто цитував слова Апостола Павла про єдність: «Одне тіло і один дух…Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх нас» (Послання до Ефесян 4:5,6)
Від 2004-го року Віктор часто приїздить в Україну як міжнародний спостерігач на виборах або як учасник культурно-просвітницьких проектів. Наслідком такої діяльності стало захоплення фотожурналістикою. Він допомагає розвивати просвітницьку роботу, створює інформаційні плакати для українців та іноземців про внесок України й українців до світової історії та культури.
В листопаді-грудні 2013 року, а також в лютому 2014 року Віктор став свідком подій “Революції Гідності”. Віктор Ілля Глазко, один із багатьох фотографів, які зафіксували тяжкі кроки на шляху до Відродження Української держави. 50 світлин презентують не лише події Революції Гідності, а й почуття, які відчував автор пліч-о-пліч із протестувальниками, фіксуючи незабутні миті: героїчні, драматичні, людські. Віктор дуже чутливо ставиться до подій в Україні, переймається проблемами та труднощами нашої держави, тому що вважає цю землю своєю другою Батьківщиною, а українців-братами.
Під час відкриття виставки виступили: Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області, Сергій Черняков – вчений секретар НАІЗ «Чернігів стародавній» та Тетяна Леп'явко – учасниця Революції Гідності. Також захід відвідали курсанти Академії державної пенітенціарної служби.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 510 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: