Головна » 2012 » Січень » 5 » Виставка Різдвяних та новорічних листівок відкрилася у художньому музеї
10:18
Виставка Різдвяних та новорічних листівок відкрилася у художньому музеї
5 січня 2012 року, у Чернігівському обласному художньому музеї відкрилася виставка різдвяних та новорічних листівок від часів Російської імперії до кінця епохи Радянського Союзу.
До уваги відвідувачів на виставці представлено майже 400 поштових листівок із зібрання чернігівського колекціонера Костянтина Ягодовського, частина з яких була доповненена авторськими листівками з колекції Чернігівського художнього музею. Найдавніші на виставці листівки датуються 1900 роком.
Окремо представлені листівки часів Російської імперії з 1900 до 1917 років, а також листівки європейських країн, що були поширені на теренах Російської імперії та Радянського Союзу у 1900 – 1930-х роках. Новорічні листівки радянського періоду є найбільш численними на виставці. Адже кожен новий рік від 1953 до 1991 років презентують шість вітальних листівок.
За словами Костянтина Ягодовського, який є чернігівцем у сьомому поколінні, його всього сімейна колекція новорічних листівок налічує майже 1,5 тис. екземплярів.
Директор обласного художнього музею Ірина Ральченко додала, що поштові вітальні листівки варто розглядати як вид графічного мистецтва. Вони мають свою історію, періоди свого розквіту і занепаду та відображають сприйняття суспільством Новорічних свят.
Зрештою, що б не було зображено на новорічній листівці, у людини, яка хоч раз побачила таку велику кількість різноманітних новорічних листівок, народжується відчуття свята, дитинства та чуда.

www.cult.gov.ua

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Архів | Переглядів: 1256 | Додав: Майшев | Теги: виставка листівок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: