Головна » 2017 » Лютий » 14 » Виставка мистецького подружжя «Кольори кохання»
15:02
Виставка мистецького подружжя «Кольори кохання»
13 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї ім.Григорія Галагана відбулось відкриття виставки Леоніда Заборовського (1967 р.н.) та Ганни Вершиніної «Кольори кохання» з нагоди 50-річного ювілею заслуженого художника України Леоніда Заборовського. З відкриттям виставки подружжя привітали голова Чернігівської міської ради Владислав Атрошенко та начальник відділу розвитку туризму та музейної роботи Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Лариса Латіна.
Виставка «Кольори кохання» мистецького подружжя Леоніда Заборовського і Ганни Вершиніної презентує різні види мистецтва  живопис і художній текстиль, проте разом вони творять неповторний і гармонійний світ, взаємозбагачуючи творчість одне одного.
Пензель справжнього майстра здатен втілити високі почуття у барвах, образах, сюжетах. Яскравим прикладом такого художника є чернігівський живописець Леонід Заборовський, учасник Всеукраїнських та Міжнародних виставок, творчих груп і пленерів, автор чудових олійних полотен.
Позначені яскравим і своєрідним талантом його одухотворені поетичні пейзажі, що оспівують Чернігівщину. Окрасою експозиції є твори «Старий Чернігів» (2011), «На околиці» (2006). Мальовнича природа Седнева з юності формувала творчість художника. Полотна  «Розливи Снова» (2013), «Седнів. На вулиці Сновській» (2012), «Зима в Седневі» (2012) вражають чистотою, гармонійністю і темпераментом.
Натхненна праця з великим почуттям любові зробила відомим ім’я Леоніда Заборовського в образотворчому мистецтві нашої країни. Зокрема цьому сприяли кримські пленери художників України. Пейзажі митця «Ай-Петрі» (2013), «Гурзуфські вулички» (2005), «Кримська осінь» (2013) яскраві, соковиті, випромінюють, світло південного сонця. Його мистецтво магічно приваблює. не залишає байдужим.
Мистець кохається у барвах, ніби розчиняється у них, що дозволяє йому створити краєвиди «Бурхливе море» (2007), «Берізки» (2012), «Херсонські береги» (2013), «Вода наступає» (2013). Вони дають уявлення про стан сучасного пленерного живопису, великим прихильником, якого є Леонід Заборовський. Напружений, у стані сонцесяйної вібрації краєвид із жовтими соняхами «Український мотив» (2008). Він примушує нас заглибитись у власні думки про темперамент митця, чистоту його поривання в процесі творчої праці.
Палітра Л.Заборовського – це органічне поєднання жовтого, зеленого, оранжевого, ультрамарину в тональних перегуках. Його постімпресіоністична манера письма хвилює, викликає позитивні емоції.
Виставку органічно продовжує твори коханої дружини і музи Леоніда Заборовського Ганни Вершиніної, художниці декоративно-прикладного мистецтва. Її царина  казковий світ гобеленів, де панують вишукана кольорова гама з емоційно-яскравими акордами барв, лаконічно-монументальні композиційні рішення та особлива світлоносна тональність, покликані передавати світовідчуття мисткині. У своїх тканих картинах-гобеленах художниця прагне передати глядачеві красу живої природи і гармонію людини з довколишнім світом, що й стверджують твори «Пробудження» (2011), «Вікно. У кожного своє. Чекаю на тебе» (2012), «Осяяна сонцем» (2012). Як гідна представниця нової генерації мистців, Ганна Вершиніна експериментує з кольором і фактурою, поєднануючи класичні прийоми гобеленового ткацтва з новітніми методами творення та мистецькими тенденціями. Вона активно звертається до філософських тем, сміливо використовує сакральну мову знаків і символів.
В цілому виставка – це гімн життю і коханню, оповитий особливою мистецькою атмосферою. Всі твори насичені національним колоритом і сповнені почуттям любові до Всесвіту. Україна завжди була щедра на родинні творчі династії, які є світочем вітчизняної культури, зберігачами та інтерпретаторами самобутнього українського мистецтва. Родинна виставка «Кольори кохання» Заборовського-Вершиніної дарує не тільки оптимістичний настрій, а й сприяє вихованню художніх смаків, репрезентуючи високий мистецький рівень Чернігова.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 486 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: