Головна » 2018 » Липень » 30 » Виставка іконопису до 1030-ліття хрещення
10:26
Виставка іконопису до 1030-ліття хрещення
27 липня у нас в музеї відбулось відкриття виставки іконопису до 1030-річчя хрещення Руси-України. Під час заходу виступив настоятель Катерининської церкви отець Роман.
Цьогоріч 27-28 липня наша держава широко відзначає 1030-ліття впровадження на вітчизняних теренах християнства святим рівноапостольним князем Володимиром. Це ювілейне Свято з особливою силою та в усій багатогранності відображує духовне значення цієї незабутньої і величної події для нашого народу і України в цілому.
Вплив святого благочестя православної віри послужив об’єднанню князівств в єдину державу, припиненню міжусобиць. Неможливо уявити як би розвивалась Київська Русь – її державність, духовне життя, її культура, якщо б у 988 році вона не прийняла Християнство. Цим самим Давня Русь закріпила і розширила свої зв’язки з багатьма європейськими державами, насамперед з Візантією і Болгарією. Таким чином, увійшла в коло передових держав світу, зайнявши в ньому справедливо рівноправне місце та підняла свій міжнародний авторитет. Хрещення Руси-України позначилося на всіх аспектах культурного життя нашого народу, а саме: освіті та літературі, живописі та архітектурі. Засновані монастирі ставали центрами не тільки духовного виховання православних людей, але й книжної освіти. Тому святкування Дня хрещення Руси-України є святом пам’яті про духовні джерела, даниною вдячності нашим предкам, які з честю будували Святу Русь.
Кидаючи погляд в далеку давнину джерела християнства на Русі, в святе небо Київських Печер, в лице їх нетлінних святих подвижників за православ’я, ми бачимо незгасимі маяки, які вказували і вічно вказуватимуть українському народу дорогу до вічної правди Божої. Вся Київська Русь, як вічний світанок, дивно прикрашена сонмом святих отців церкви, прославлених і непрославлених, відомих і невідомих світу Всі вони просіявши в горнилі випробувань віри, складають вічну славу і духовний скарб християнської спадщини.
Благодатна сила та небесне пристояння, молитви святих угодників Божих завжди були опорою в житті українського народу. Протягом всієї 1030-літньої історії православного християнства України-Руси у всіх скорботах і радісних обставинах люди звертались із молитвою до Небесних угодників Божих.
Особливе піднесення відчувають віруючі, прохаючи про заступництво у наших болях та немочах перед іконами Ісуса Христа та Пресвятої Богородиці, святих апостолів, отців церкви, великомучеників та тисяч тих інших святих котрі, осяяні сяйвом божественної слави.
Православна ікона - унікальний духовний феномен, що органічно поєднує у собі якості твору мистецтва й священного зображення.
Презентовані на виставці пам'ятки демонструють загальну еволюцію українського іконопису протягом кількох століть. Значна частина творів передає специфіку українського мистецтва доби бароко - одного з найяскравіших періодів історії української культури. Пам'ятки професійного іконопису експонуються поряд із творами народних майстрів, що дасть змогу відвідувачам побачити варіативність підходів до вирішення традиційних християнських сюжетів.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 316 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: