Головна » 2016 » Квітень » 25 » Виставка "Ймення зорі Чорнобиль" відкрилась в Чернігівському обласному художньому музеї
10:47
Виставка "Ймення зорі Чорнобиль" відкрилась в Чернігівському обласному художньому музеї
Виставка «Ймення зорі Чорнобиль» відкрилась 25 квітня в Чернігівському обласному художньому музеї з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи. Цією виставкою автор, член національної спілки фотохудожников України, член Національної спілки журналістів України Віктор Кошмал вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи .
Ідея створення цієї виставки належить директору музею Ірині Ральченко, розповідає фотохудожник. А оскільки його фотоархів містить дуже багато світлин чорнобильської тематики, зроблених в різні роки, відібрати для виставки найбільш значимі і знакові було досить складно. Умовно їх можна розділити на два комплекси: ті , що були зняті безпосередньо у зоні відчудження і ті, що вшановують пам’ять ліквідаторів . Серед представлених в експозиції музею робіт (а їх всього 37) є загальновідомі: календар з надірваним листком і датою 25 квітня – передднем катастрофи, годинник на якому стрілка завмерла на 1год.23хв., а є й такі що були зняті вже багато років потому, коли покинуті будівлі і будинки стали руйнуватися без людської присутності. Оскільки Віктор Кошмал постійно перебуває у вирі громадського і культурного життя всієї Чернігівської області, то на його знімках можна побачити і покладання квітів до пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля», і білорусів – учасників щорічного велопробігу на честь загиблих ліквідаторів , і інваліда-чорнобильця біля наданого державою авто, а на одному з останніх – учасників висадження черемхової Алеї пам’яті в Мар’їному гаю на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала прикладом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті страшні і героїчні події, імена мужніх добровольців, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, зупиняючи ядерну катастрофу. Нехай ця виставка буде даниною пам’яті «тим, хто захистив світ».QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 1175 | Додав: Острякова | Теги: Чернігівський обласний художній муз, Виставка «Чорнобиль в фотооб’єктиві, з нагоди 30-х роковин Чорнобильсько | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: