Головна » 2017 » Січень » 19 » Відкриття виставки "Моя Україна!"
10:54
Відкриття виставки "Моя Україна!"
19 січня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки живопису "Моя Україна", присвяченої Дню Соборності України.
22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Велику Україну. Ним стверджувалось об'єднання двох тодішніх земель, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Це рішення мало велике значення, адже сприяло усвідомленню спільності українців, які довгий час були роз’єднані й підкорені владі різних держав. Акт возз’єднання, злуки двох частин України був символічним знаком прагнення до єдності. Тому 22 січня 1919 року День Соборності України має особливе значення серед усіх визначних дат, а особливо актуальним постає у сьогоденні. Революція гідності, анексія Криму, війна за Донбас це події які згуртували українців Сходу і Заходу, Півночі і Півдня України у боротьбі за Незалежність, Свободу і Єдність нашої Батьківщини.
На виставці художніх творів, присвяченій Дню Соборності України, представлені полотна, тематика і походження яких географічно охоплює майже всю територію сучасної України.
На картинах Василя Непийпива «Софія», Василя Чегодара «Старий Київ» зображено неповторні краєвиди нашої столиці. Роботи Антона Кашшая «Перевал» та Андрія Коцки «Ветерани» присвячені гірським пейзажам рідного авторам Закарпаття. Живописний твір «На Харківщині» Михайла Дороднова зображено знайомі митцю з дитинства місцевості Східної України.
Творчість художників-земляків представлена полотнами Леоніда Чікіна «Кримський берег», Петра Орла «Кримське узбережжя», що відтворюють у веселкових барвах природне розмаїття нашої країни, її безцінні скарби.
Окрасою виставки є полотно «Портрет українського політика Л.Г. Лук’яненка» народного художника України Володимира Ємця.
Левко Григорович поклав все своє життя в боротьбі за вільну Україну. Він з юності виношував ідею самостійної України. За ці крамольні в той час погляди був засуджений і провів в різних радянських таборах двадцять п’ять років, як політичний в’язень. Але ніколи не відмовлявся від свого переконання аж до самого здобуття незалежності.
Органічно доповнює експозицію живопису твір «Академік М.Грушевський» чернігівського скульптора Каміля Таішева. Очоливши Центральну Раду, Михайло Грушевський, був глибоко переконаний, що нова українська державність має базуватися на принципах демократії і закону. Своєю працею закладав міцні підвалини української державності.
Соборність та Свобода Української держави  одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи.











QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Виставки | Переглядів: 446 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: