Головна » 2016 » Квітень » 2 » Відкриття виставки Каті Дудник "Барвистий світ дитинства"
11:42
Відкриття виставки Каті Дудник "Барвистий світ дитинства"
2 квітня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка «Барвистий світ дитинства» київської художниці, члена Молодіжного об’єднання Національної спілки художників України Каті Дудник.
Твори написані яскравими фарбами та несуть у собі посил любові, гармонії, добра, миру та гуманістичного ставлення до людини. У творчості художниці переплелися казка і реальність, вигадка і мрії. Це казковий світ, в якому всім тепло і затишно, навіть узимку, бо на картинах Каті завжди панує літо. Тим не менше, твори мисткині виконані в реалістичній манері, яку критики називають особливим терміном  «казковий реалізм».
В експозиції представлені роботи, що ілюструють казки і вірші, наприклад, ілюстрації до повістей та оповідань Джані Родарі та Астрід Ліндгрен. А є мальовані історії вигадані самою художницею, як-от «Вогняна Бубуруза і Бензина» − казка про Катю та її сестру Поліну. Слово “Бубуруза” у перекладі з молдавської означає «сонечко».
За словами художниці: «Добрі казкові персонажі − це нитка, яка приводить вас до ніжного марева казки, нагадує про дитячі мрії, улюблені іграшки, привідкриває секрети снів та дарує відчуття окриленості» («Мильні бульбашки», Вечірня казка»).
Кожна картина − окремий світ, в якому поряд з дітьми живуть і бавляться равлики, мишенята та павучки. Всі герої творів Каті Дудник сповнені добротою, незалежно від того ким вони є дітьми чи тваринками, чарівниками чи ельфами. Водночас кожен з казкових персонажів наділений психологічними рисами та особливим характером. Так, улюбленці-коти уподібнюються своїм господарям: веселі та смішні, замріяні та романтичні, ліниві та прудкі («Казки про богатирів», «Сонячний день», «Вечірній кльов», «Коти тітки Кукурудзи»).
Більшість сучасних мультфільмів здаються автору жорстокими, саме тому, вона вирішила написати власні історії-картини для дітей, аби виховати в них повагу до оточуючого світу, чисті помисли, вміння любити. А дорослі, споглядаючи ці роботи, подумки зможуть повернутися до того часу, коли вони були дітьми, стрибали по калюжам та бігали під дощем.
В нинішній час тяжких випробувань для України Катерина Дудник не може залишитися осторонь. Тому в її творчості звучать мотиви безпосередньої причетності до долі української держави. Полотно «Боже, бережи Україну!» – зовсім не казка, а реальність, що відображує переживання автора з приводу трагічних подій на Майдані Незалежності два роки тому. А її «Україночка»  є символом дитячої і чистої мрії про щасливе майбутнє Батьківщини. І це стосується не тільки дітей, дорослі теж про це мріють, адже «Велика людина − це той, хто не втратив свого дитячого серця» (Мен-цзи китайський філософ).
Світлі мотиви творчості художниці почасти визначаються її південним, приморським характером, адже дитинство Катерини (1982 р.н.) пройшло біля моря, в місті Ізмаїл. Окрім природного хисту до малювання, Катя Дудник отримала чудову професійну освіту  закінчила Державну середню художню школу ім. Т. Г. Шевченка та Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Значну роль у становленні художниці відіграв батько – живописець Володимир Дудник, який на основі комбінацій символізму з реалізмом створює асоціації, ідеї та теми для роздумів.
Її перша персональна виставка відбулася в 2000-му році в Одесі, а згодом її роботи побачили в інших містах України, Грузії, Росії. Мисткиня є членом Ізмаїльської організації Національної спілки художників України.
З 2008 року Катерина Дудник почала випускати сувенірні листівки з репродукціями власних творів, що зараз випускають масовим тиражем. Цьому посприяла поява такого явища як «посткросинг» − обмін листівками поміж мешканцями різних країн. Родзинкою нового захоплення є те, що комп’ютерна система сайту сама обирає кому надіслати листівку, а кожне послання, таким чином, стає сюрпризом.
Картини Катерини Дудник зрозумілі дітям і необхідні дорослим, тому що пробуджують в них радість життя, навчають мріяти, робити приголомшливі відкриття в оточуючій буденності. Казки не лише асоціюються з дитинством, але й допомагають зберігати віру в дива, бачити красу Всесвіту.

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 1272 | Додав: Острякова | Теги: живопис, Чернігівський обласний художній муз, Катя Дудник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: