Головна » 2016 » Січень » 25 » "Веселкова гладь" Валентини Луценко
09:18
"Веселкова гладь" Валентини Луценко
Під такою назвою відкрилася днями виставка в Чернігівському художньому музеї ім. Григорія Галагана. На ній представлені декоративні вишиті картини чернігівки Валентини Йосипівни Луценко (1927 р.н.).
Як розповідає авторка рукотворних див, захоплення вишивкою прийшло до неї ще в ранньому дитинстві. Самотужки, на клаптиках старої тканини, старша з трьох сестер, у сім’ї без матері, п’ятирічна дівчинка вчилася вишивати гладдю невибагливі візерунки. Згодом, ставши дорослою, виховуючи двох доньок і працюючи бухгалтером швейної фабрики, Валентина Йосипівна все ж знаходила час для свого захоплення. І хоч тоді бракувало кольорового муліне, полотна для основи це не стало на заваді рукодільниці. Вона сама придумувала і розробляла композиції для майбутніх творів, виконувала малюнки на шпалерах, переносила їх на полотно, ретельно підбирала кольори. А потім чаклувала голкою… І народжувались мальовничі пейзажі, яскраві ілюстрації до казок, барвисті півні, натюрморти з квітами, фруктами і навіть біблійні сюжети.
Після виходу на пенсію з’явилось більше часу для улюбленого заняття, зібралась чимала колекція вишивок, до якої додалися вишукані серветки.
Всі композиції майстриня створює самостійно і підбирає до них кольорову гаму, що в наш час є рідкісним явищем серед вишивальниць. ЇЇ творчість особливо заслуговує на увагу, коли усвідомлюєш скільки зусиль, часу і засобів було витрачено рукодільницею, яка має поважний вік і перенесла операцію на очах.
Для Валентини Йосипівни вишивка – не просто хобі, це віддушина, улюблене заняття, що робить життя цікавішим і яскравішим.

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 670 | Додав: Острякова | Теги: Вишиті картини Валентини Луценко, Чернігівський обласний художній муз | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: