Головна » 2013 » Вересень » 26 » Святкування 30-річчя Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана
15:25
Святкування 30-річчя Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана
26 вересня о 14-00 в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана розпочалися урочистості з нагоди 30-річчя та відбулося відкриття науково-практичної конференції «Музеї, колекції та їх фундатори».

Директор музею – Ірина Григорівна Ральченко привітала колектив музею зі святом. Заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації – Кулик Алла Михайлівна вручила спіробітникам музею подяки та почесні грамоти, а також колектив привітали колеги та друзі.

В програмі заходу був представлений проект мистецтвознавця Олени Ягодовської «Гендрік Тербрюгген. «Концерт« (1626) Сучасні візії». Перед присутніми виступили директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Михайлович Мойсієнко і Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Кломпенхауер.

Також виступив генеральний директор ВТ "Пластикс-Україна", президент Міжнародної Спілки Польських Підприємців України – Іренеуш Дерек, саме за його фінансової підтримки побачив світ каталог, в якому представлені твори художників-учасників мистецького проекту.

Справжньою окрасою заходу була старовинна музика, яку виконали викладачі та студент Чернігівського музичного училища імені Л. Ревуцького: Олена Лагода (клавесин), Баранова Ольга (мандоліна), Павло Шевчук (флейта), Іван Євтушенко (лютня).

Потім співробітники та гості музею оглянули мандрівну виставку одного твору – панно «Біле і чорне» видатного українського художника і літератора Михайла Жука (1833-1964) з приватної збірки заслуженого працівника культури України Тараса Максим’юка (Одеса). Проект приурочений до 130-річчя від дня народження Михайла Жука.

Михайло Іванович Жук народився 20 вересня 1883 року в містечку Каховка Таврійської губернії. В середині 90-х років родина Жуків переїхала до Києва, де Михайло закінчив рисувальну школу Миколи Мурашка, а з 1900 по 1904 рік навчався в Академії красних мистецтв у Кракові.

Після повернення на Україну Михайло Жук оселяється в Чернігові, де входить до осередку активістів української громади і стає одним із найближчих друзів Михайла Коцюбинського. Під час викладацької діяльності у Духовній семінарії Михайло Іванович знайомиться із талановитим учнем – поетом-початківцем Павлом Тичиною.

У 1912 році Михайло Жук починає працювати над найбільшим своїм художнім твором у стилі сецесії під загадковою назвою «Біле і чорне». Приблизно в той же період часу Павло Тичина, переживаючи болючий розрив зі своїм першим коханням, донькою чернігівського поета і драматурга І.Вороньківського Поліною Коновал, пише цикл віршів «Панахидні співи». Михайло Жук прямо чи опосередковано, відтворив цей сюжет у своїй картині.

У 1918 році панно «Біле і чорне» було видане на листівці видавництва «Вернигора». У 1929-1930 роках воно репродукується в єдиному за життя художника альбомі, що вийшов у Харкові. З тих часів аж до 1972 року воно зникає з поля зору шанувальників мистецтва. Саме тоді його придбав одеський колекціонер, нині – заслужений працівник культури України Тарас Максим’юк, який і повернув твір поціновувачам.
З 1988 року панно «Біле і чорне» експонується у виставкових залах музеїв ряду міст світу (Одеса, Київ, Чернігів, Чікаго та Нью-Йорк). З 2011 року розпочалась нова всеукраїнська акція «Мандрівна виставка одного твору». Початковим її етапом став Львів, а наступними Луцьк, Житомир, Вінниця, Хмельницький. І нарешті знову Чернігів...

Продовженням урочистостей стала науково-практична конференція «Музеї, колекції та їх фундатори», яка розпочала свою роботу 27 вересня, і на якій виступили: Анатолій Адруг – кандидат мистецтвознавства, викладач Інституту історії етнології та права імені А. М. Лазаревського ЧНПУ Т. Г. Шевченка, Віктор Величко – мистецтвознавець, викладач кафедри туризму Чернігівського державного інституту економіки та управління, Валерій Виборжанін – мистецтвознавець, Голова Правління АНО «Товариства передвижних виставок XXI сторіччя (Санкт-Петербург)», Любов Заєва – кандидат культурології, заступник директора Музею сучасного мистецтва міста Одеси, Любов Корнішина – завідуюча науково-експозиційним відділом Луганського обласного художнього музею, Тарас Максим’юк – заслужений працівник культури України (м. Одеса), Ніна Бібік – завідуюча відділом науково-дослідної роботи Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана.

Учасники конференції та гості урочистого заходу висловили бажання повернутися до старовинної будівлі музею ще не один раз.

Також почитати статті можна прочитати за наступними посиланнями:

Посол Королівства Нідерланди дивився на "Концерт" 1626 року

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ГАЛАГАНА. ТРИ ДЕСЯТИЛІТТЯ!

І цікаве відео: За плечима у художника з Афганістану мандрує дорогами України собача Тербрюшка

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Різне | Переглядів: 1423 | Додав: Острякова | Теги: проект Олени Ягодовської, 30-річчя Чернігівського обласного х | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: