Головна » 2012 » Грудень » 5 » У Мистецькому Арсеналі відкрився П’ятий Великий антикварний салон
13:56
У Мистецькому Арсеналі відкрився П’ятий Великий антикварний салон
5 грудня відбулася прес-конференція та урочисте відкриття П’ятого Великого антикварного салону, яке відвідали понад 3 тисячі шанувальників мистецтва. Великий Антикварний Салон триватиме до 16 грудня і, як завжди, подарує відвідувачам радість зустрічі із мистецькою класикою.
Відкриваючи Салон, його натхненниця, генеральний директор Національного мистецького та музейного комплексу "Мистецький Арсенал" Наталія Заболотна, зазначила: "Великий Антикварний Салон уже п’ятий рік поспіль дає можливість широкому колу відвідувачів доторкнутися до справжніх шедеврів із музейних та приватних зібрань, адже в рамках саме цього проекту у попередні роки було представлено твори Амедео Модільяні, Пабло Пікассо, Костянтина Бранкузі, Олександри Екстер, Марка Шагала, Альберто Джакометті, Едгара Дега, Сальвадора Далі, Огюста Родена. За роки існування Антикварного Салону ми продемонстували, що створення власної мистецької колекції означає не просто вдале інвестування, але й долучення до збереження культурного надбання країни!".
Вже традиційно Великий антикварний салон складається із двох головних платформ: музейних проектів та експозицій старовини від антикварних галерей, аукціонних домів, приватних зібрань, яких в цьому році – понад двадцять.
Наймасштабнішим проектом цьогорічного Салону стала виставка "Колекція в колекції. Спадщина Галаганів". Це родинна збірка одного із найзаможніших та найвідоміших родів козацької старшини, що згодом отримав графський титул. Колекція демонструє історію роду у портретах його дев’яти поколінь: від родоначальника - козацького Полковника Гната Галагана, який зрадив гетьмана Мазепу, перейшовши у Шведській війні на бік Петра Першого, брав участь у руйнуванні Запорізької Січі і був за це проклятий козаками-характерниками, до відомого мецената і філантропа Григорія Павловича Галагана і його померлого в отроцтві сина Павлуся Галагана, чиїм іменем було названо заснований родиною колегіум для навчання обдарованої незаможної молоді. Колекцію Галаганів вважають найдавнішим вітчизняним мистецьким зібранням. Серед її раритетів є цілий ряд живописних шедеврів, таких як "Буря на морі" Івана Айвазовського, краєвиди родинного маєтку Галаганів у Сокиринцях Олексія Волоскова та портрет Розумихи Генріха Готліба Хойзера.
Твори із колекції Галаганів представлені Чернігівським обласним художнім музеєм імені Григорія Галагана, Чернігівським обласним історичним музеєм ім. Василя Тарновського, Полтавським художнім музеєм ім. Миколи Ярошенка та Національним музеєм театрального музичного та кіномистецтва (Київ). Директор Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана Ірина Ральченко зазначила: "Це чудова нагода представити у столиці найдавнішу приватну мистецьку колекцію, яка є живописною ілюстрацією не тільки до історії родини Галаганів, а й до української історії 18-19 століть. Збереження мистецьких надбань для нащадків, громадське служіння Галаганів повинні бути гарним прикладом для заможних і впливових людей сьогодення".
Спецпроектом Великого Антикварного Салону стала виставка творів генія постімпресіонізму, засновника живописної школи у Львові Олекси Новаківського із приватного зібрання професора Пряшівського університету (Словаччина) Миколи Мушинки – найбільшої приватної колекції творів Новаківського, зібрана найближчим другом художника, автором книги про митця – Іваном Голубовським. Микола Мушинка має намір показати свою збірку у різних містах України, а згодом подарувати її одному із музеїв.
Серед інших проектів музейної платформи велика ретроспективна виставка одного із найяскравіших представників українського андеграунду 70-80 років 20-го століття, художника, котрого називають українським Ван-Гогом, Анатолія Лимарєва. Великий Антикварний Салон представляє також спецпроект, присвячений Миколі Вінграновському – медіаінсталяцію "Світлотінь", котра сполучає фізичні об’єкти, поетичні тексти та кадри із фільму "Повість полум’яних літ", де майбутній поет ще у студентські роки зіграв головну роль. До речі, цей фільм, знятий Юлією Солнцевою за кіноповістю Олександра Довженка у 1961 році, був удостоєний призу журі Каннського кінофестивалю.
Керівник музейного відділу Мистецького Арсеналу Ольга Мельник наголосила на тому, що своїми виставковими проектами Арсенал пропагує мистецтво та саму ідею відвідування музеїв: "Я вірю, що разом із вами завдяки Великому Антикварному Салону ми зможемо поліпшити українську статистику відвідування музеїв!" – зазначила вона.
В рамках Великого Антикварного Салону передбачено розлогу освітньо-дискусійну програму – лекції, круглі столи, презентації галерейних колекцій та демонстрації документальних фільмів про творчість художників .
Великий Антикварний Салон 2012, представивши широкий спектр подій для різної аудиторії, водночас є важливою платформою для спілкування, обміну думками і досвідом професіоналами антикварного ринку та фахівцями музейної сфери.
Антикварний Салон набирає обертів і має велике значення для подальшого формування концепції майбутньої експозиції Мистецького Арсеналу, яка представить ключові етапи розвитку українського мистецтва.
Даний проект має на меті, з одного боку – налагодження алгоритмів взаємодії між українськими музеями, їх інтеграцію до єдиного комунікативного поля, презентацію та популяризацію творів, що зберігаються у їхніх збірках. З іншого – виведення приватних колекцій в публічний простір, знайомство широкої аудиторії з шедеврами мистецтва, зібраними українськими та іноземними колекціонерами.
Таким чином, Антикварний Салон консолідує державні та приватні мистецькі ініціативи в єдиному просторі Мистецького Арсеналу, щоразу представляючи яскраві грані української культурно-мистецької спадщини.
Також ви можете прочитати про цю подію на наступних сайтах:


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 1556 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: