Головна » 2013 » Квітень » 6 » Ретроспектива фільмів Жана Віго
09:12
Ретроспектива фільмів Жана Віго
6 квітня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася ретроспектива фільмів Жана Віго в рамках мистецького проекту «Культпросвіт».

Жан Віго (1905-1934) за своє коротке творче життя зняв лише чотири стрічки, які згодом змінили історію кінематографу.

Фільми Жана з'являлися із завидною регулярністю (1930 - «З приводу Ніцци»; 1931 - «Таріс, або плавання»; 1933 - «Нуль за поведінку»; 1934 - «Аталанта»),але жоден з них не мав комерційного успіху або схвалення критиків. Фильми Віго були дуже кінематографічними для свого часу, режисер з легкістю створював мову кіно, але більшість його сучасників не вміли говорити цією мовою і тому просто не могли зрозуміти автора. На зйомках «Аталанти» Жан вже був серйозно хворим, але ні хвороба, ні проблеми з коштами не завадили Віго створити один из найкращих фільмів в історії французького і світового кіно.

Віго був відкритий тільки в 60-х роках режисерами нової французької хвилі, перш за все Франсуа Трюффо, який присвятив Жану Віго свої перші публикації як кінокритик.

Оператором всіх чотирьох фільмів Віго був Борис Кауфман, брат радянського кінорежисера Дзиги Вертова.


У програмі показу були представлені два художніх фільма режисера:Нуль за поведінку», 1933р,«Аталанта», 1934р.


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Різне | Переглядів: 1091 | Додав: Острякова | Теги: Чернігівський обласний художній муз, Кульпросвіт, ретроспектива фільмів Жана Віго | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: