Головна » 2016 » Лютий » 17 » Публічна лекція «Чернігів князівський» у художньому музеї
13:17
Публічна лекція «Чернігів князівський» у художньому музеї
17 лютого у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулась лекція-презентація доктора історичних наук, професора Сергія Леп’явка «Чернігів князівський», яка започаткувала цикл «Історичні етюди» в рамках мистецько-освітнього проекту «Публічні лекції в музеї».
Лекція-презентація присвячена найяскравішому періоду історії Чернігова Х- середини ХІІІ ст., коли місто було столицею Великого князівства, одним з найбільших міст Східної Європи, центром ремесел та мистецтва, що відобразилось у численних монументальних пам’ятках, археологічних артефактах, ювелірних виробах, літописах та билинах. Ретельно підібраний відеоряд та образотворча ретроспектива дали можливість відвідувачам не лише почути цікаву інформацію про те, яким був Чернігів часів князівської доби, але і побачити на екрані цікаві археологічні знахідки зброї, посуду, прикрас з курганів-поховань, чернігівську гривню, княжі печатки, карти території Чернігівського князівства.
Лекція сприяла популяризації мистецької колекції музею, оскільки супроводжувалась серією кольорових ліногравюр народного художника України Василя Лопати до «Слова о полку Ігоревім», а також живописними творами народних художників України Сергія Шишка «Іллінська церква у Чернігові», «Спасо-Преображенський собор у Чернігові» та Володимира Ємця «Заморські гості у Чернігові», «Курган Чорна могила», «Чернігівські собори». Одвічні природні багатства та красу Сіверщини було репрезентовано творами чернігівських художників Володимира Наталушка, Віктора Береговця, Олександра Шамаєва, Василя Поганяйла.
Присутні на лекції військовослужбовці, студенти, викладачі, пенсіонери та учні щиро дякували професору Сергію Леп’явку за цікаву і змістовну розповідь.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Різне | Переглядів: 1172 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: