Головна » 2019 » Грудень » 18 » Проєкт «Українська хата – гостями багата»
11:55
Проєкт «Українська хата – гостями багата»
19 грудня 2019 року в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття музейного проєкту «Українська хата – гостями багата».
Проєкт за допомогою макетування, використання ужиткових предметів і творів мистецтва надає можливість відвідувачам, наскільки це можливо в умовах музейного простору, поринути в атмосферу життя і побуту українського народу, спробувати осягнути складний і багатошаровий світ національного буття.
Хата – традиційне житло і складова етнокультури українців. Хата для українця завжди була не лише місцем помешкання, але й святинею. Внутрішнє облаштування було досить продуманим, кожний предмет мав низку важливих функцій для повсякдення, продуманим було і саме зонування оселі для розміщення в ньому речей, які крім практичного значення мали ще й свій духовний образ.
Чимало митців різних періодів зверталися до образів мальовничих українських хат, що приспані снігом або потопають у смарагдовій зелені та сніжно-білому цвіті вишневого садочка. Численні художні та декоративно-ужиткові твори, присвячені куточкам автентичної України і життю та побуту селянства, представлені у рамках виставкового проєкту.

Проєкт триватиме до 31.11.2020 року з частковою зміною експозиції протягом року.

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 49 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: