Головна » 2016 » Жовтень » 24 » Про що шепочуть квіти та дерева
08:36
Про що шепочуть квіти та дерева
Виставка творів Наталії Войстрикової з такою назвою відкрилась 23 жовтня у ЧОХМ імені Григорія Галагана.
Чернігівка Наталія Войстрикова належить до генерації сучасних українських художників-акварелістів. Її шлях у мистецтво не був випадковим. Дід по маминій лінії Іван Брюховецький займався олійним живописом, різьбленням по дереву, виготовляв чудові меблі. Бабуся ткала рядна зі старовинними орнаментами, зразки яких знаходяться в колекції Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського. Ще в молодших класах улюбленим предметом Наталі стало малювання. Батьки першими помітили схильність доньки до творчості і не вагаючись віддали 1979 року на навчання до новоствореної дитячої художньої школи, де з дітьми працювали талановиті художники-педагоги. Зокрема, вона досі з великою вдячністю згадує, як азам рисунку, композиції, живопису її вчили Павло Бредюк, Тетяна Федоритенко, Федір Кравчук.
По закінченню середньої школи в 1983 році Наталя вступає до Косівського технікуму народних художніх промислів ім. Василя Касіяна (нині Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв), який успішно закінчила, здобувши кваліфікацію художника-майстра за спеціальністю художнє оформлення шкіри. З бажанням вдосконалювати себе і ділитися своїми знаннями, Наталя приходить до дитячої художньої школи, але вже у ролі викладача декоративно-прикладної композиції та народного мистецтва.
І хоч викладацька діяльність забирала багато часу, проте для творчості мисткиня завжди його знаходила. 1995 року стає учасницею Всеукраїнської молодіжної виставки «Перлини сезону» (м. Київ), а 2003 року бере участь у виставці сучасного декоративно-прикладного мистецтва. До речі, з 2006 року вона  керівник студії художньої обробки шкіри та образотворчого мистецтва Чернігівського центру ремесел для дітей та юнацтва. Своїми творами Наталя представляла Чернігівщину на Всеукраїнському симпозіумі з художньої обробки шкіри в Хмельницькому (2008 р.).
Починаючи з 2007 року вона стає активним експонентом Всеукраїнських художніх виставок  наразі їх нараховується 13.
Особливо пам’ятним і багатим на творчі здобутки став для неї XXI пленер художників України «Івано-Франківськ-Верховина-Фест» (2012). На сьогоднішній виставці експонуються акварельні твори «Верховина», «Карпати», «Таємнича місцина», «Карпатська маржда» (всі 2012 ), на які надихнув мисткиню чарівний карпатський край.
Проте з не меншим задоволенням вона пише архітектурні пам’ятки та краєвиди Чернігова («Будинок Глібова» (2005), «Чернігівський краєвид»(2009), «У річковому порту» (2000). Природна спостережливість, любов до пленерного живопису дали можливість вловити і передати на папері мінливі стани природи «Дощ»(1985), «Захід сонця»(2015), «Після дощу», «Осінній день»(2013).
Та найбільше художниця любить писати квіти («Іриси» (2010), «Соняхи» (2011), «Блакитні іриси»», «Мальви», «Маки» (2013). Значна частина робіт Наталії Войстрикової знаходиться у приватних колекціях Італії, Німеччини, Білорусі, України. Вони дарують людям добрий настрій, тепло, спокій і затишок, а це так необхідно всім!

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 739 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: