Головна » 2020 » Жовтень » 21 » Презентація виставки «Душа і тіло – разом до перемоги!»
11:49
Презентація виставки «Душа і тіло – разом до перемоги!»
Колекцію козаків, яку створили люди з інвалідністю, можна побачити в обласному художньому музеї
22 жовтня Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Ґалаґана у співпраці з громадською організацією «Інтеграція» презентували виставку «Душа і тіло – разом до перемоги!». Поряд із живописними полотнами відомих художників – Олексія Потапенка, Івана Просяника, Олександра Бєлозора, Володимира Мухи свої роботи представляють люди з інвалідністю. Упродовж кількох років, під керівництвом майстра виробничого навчання комунального підприємства «Надія» Чернігівської обласної ради Андрія Зайченка (за його авторською технікою виконання пап’є-маше), сильним духом вдалося створити декоративно-скульптурні композиції, що відображають постаті козаків, їхнє життя та бойову звитягу.
«Козацтво – унікальне явище в історії України, тому що, у порівнянні з подібними формуваннями інших народів, українські козаки були не тільки охоронцями державних кордонів, але й основною силою, яка забезпечувала перемогу у визвольній боротьбі українців за свободу, віру та відновлення національної державності. Всім відомо, що Чернігівщина – край козацької слави! Тож таким чином ми вирішили показати, що сильні духом і тілом непереможні!» – відзначає голова громадської організації «Інтеграція» Центру медико-соціальної і фізичної реабілітації людей з інвалідністю, директор комунального підприємства «Надія» Чернігівської обласної ради Дмитро Соболєв.
Майстер виробничого навчання Андрій Зайченко каже, що завдяки техніці пап’є-маше, творчій діяльності, йому вдається провадити цілісну реабілітацію людей з інвалідністю. Під час карантину разом зі своїми учнями – завзятими Дмитром Бруєм, Юрієм Курятом, Володимиром Шкуліпою, Юлією Ментей, Ольгою Йовенко та багатьма іншими здібними особистостями створили легендарних Гетьмана Богдана Хмельницького, кошового отамана Івана Сірка, сильних і мужніх українських козаків. Верхи на конях, з обладунками. Разом з відважними воїнами – скульптура харизматичного українського діда Панаса на возі, який їде з ярмарку чи на ярмарок, з собою везе мішок борошна, бочку з пивом, городину…
Папір для колекції учні приносять з дому, а також допомагають небайдужі, волонтери. Це старі газети чи журнали, картонні коробки. Все це вихованці рвуть вручну на маленькі шматочки. Заливають водою у спеціальній посудині. Годин три-чотири переминають. Для скульптури створюють каркас із металевої проволоки, роблять підставку. Коли паперова «каша» готова – додають клей і гіпсову суміш та накладають шарами на каркас. Висихає скульптура на печі, яку спеціально зробили в реабілітаційному центрі. Найяскравіший етап – фарбувати виріб, для цього використовують спеціальну фарбу, на водній основі. На виготовлення однієї скульптури йде до трьох тижнів. Одночасно виготовляють кілька робіт.
За майже два роки майстер Андрій Зайченко навчив техніці пап’є-маше два десятки людей. Всі вони тепер не уявляють свого життя без творчості.
Якщо хтось забажає придбати скульптури з колекції, – цьому в центрі будуть тільки раді. Завдяки вирученим від продажу коштам для людей з інвалідністю відкриються нові творчі можливості.
Виставка триватеме до грудня.

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Анонси | Переглядів: 41 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: