Головна » 2016 » Травень » 21 » Міжнародна акція «Ніч у музеї»
11:12
Міжнародна акція «Ніч у музеї»
Вже всьоме Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана долучився до Міжнародної акції «Ніч у музеї». І хоч цього року дата її проведення співпала з багатьма іншими загальноміськими культурно-мистецькими заходами, відвідувачів у музеї цього вечора не бракувало. А програма була насиченою і різноманітною, як то кажуть, на будь-який смак. Розпочалося святкування на музейному подвір’ї концертом зведеного духового оркестру Чернігівського музичного училища ім. Л.М.Ревуцького. Під звуки бравурних мелодій відвідувачі прошкували до музею, де їх привітно зустрічали представники Чернігівського клубу Сороптимісток та магазину-студії «Макошь». Вони пропонували сувенірну продукцію ручної роботи, безпрограшну лотерею, чай та каву.
Наукові співробітники музею подбали про нові виставки до свята. Цього дня їх відкрилося одразу дві. Шанувальники модерну та постмодерну змогли ознайомитися з виставкою «Злам свідомості: від модернізму до сьогодення» до якої увійшли фондові твори та представлені галереєю «Герой Мистецтва». Заступник директора з наукової роботи Олена Пономаревська розповіла про складний процес становлення українського модернізму як напрямку в контексті світового мистецтва. На відкритті цієї виставки під шум моря звучали вірші у виконанні Ілони Троцької, присвячені поетам «розстріляного відродження». А поряд, у сусідній залі, де відкривалася виставка «Всесвіт у кераміці», невгамовна малеча по черзі і без черги «штурмувала» гончарний круг, щоб власноручно створити глиняний глечик або кухлик, мисочку чи тарілочку. Допомагали їй у цьому майстри, керівники дитячої студії гончарства Ірина Кришталь та Роман Степаненко.
Весело пройшли вистави студії дитячої музичної творчості «А-Соль» (худ. керівник Світлана Фір). Та все ж найбільш задіяною цього вечора була ошатна Галаганівська зала музею. Для глядачів старшого віку тут відбувся концерт капели бандуристів імені Остапа Вересая (худ. керівник Раїса Борщ, хормейстер Микола Борщ). Особливо проникливо звучали пісні на вірші Т.Шевченка «Думи мої, думи мої…» та «Чи ми ще зійдемося знову?» Гарячі аплодисменти викликали солісти капели Іван Берізка та Юлія Деденова.
Діти мали змогу переглянути виставу «Веселий Роджер» (худ. керівник Юлія Нечай, хореограф Тетяна Ральченко). А молодь побачила екранізацію сонетів Шекспіра (реж. Євген Сидоренко) за участю акторів Молодіжного театру. Та найдовше затримались відвідувачі в підвальному приміщенні музею. Тут відбулась презентація експериментальної мистецької групи молодих чернігівців «Психотронний тамбур», які об’єдналися задля спільної творчої роботи. Учасниками цієї групи є такі творчі особистості як Сергій Поплавський, Святослав Подлевський, Олександр Гавриленко та інші. Вони запропонували до перегляду свої живописні роботи, інсталяції, а також короткометражний фільм кишенькового формату «Чернігів – місто легенд», який показує закулісся нашого обласного центру. До речі, цей фільм став переможцем Всеукраїнського фестивалю кіно кишенькового формату,що пройшов у Києві у вересні 2015 року.
Такою була «Ніч у музеї»-2016. Якою вона буде наступного року? Сподіваємося, що не менш цікавою та пізнавальною.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Ніч в музеї | Переглядів: 1841 | Додав: Острякова | Теги: Чернігівський обласний художній муз, Міжнародна акція Ніч у музеї | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: