Головна » 2016 » Листопад » 8 » Літературно-музична композиція "Райніс і Аспазія: Кохання через віки"
10:07
Літературно-музична композиція "Райніс і Аспазія: Кохання через віки"
Поезія і музика завжди були і є виражальними засобами людських почуттів, емоцій і переживань. Але одне з почуттів, яке найбільше тривожить уми і серця художників, письменників, поетів, композиторів, надихає і спонукає їх до творчості, заставляє радіти і страждати, це звісно, кохання.
Саме про кохання двох видатних творців латвійської поезії Яна Райніса і Аспазії йшлося у літературно-музичній композиції заслуженого працівника культури України, професора філософії, члена спілки театральних діячів України Олега Васюти. Композиція створена за мотивами книги грузинського письменника, перекладача, громадського діяча Рауля Чілачави «Райніс та Аспазія. Трикольорове сонце» була представлена відвідувачам Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана в рамках мистецького проекту «Музичні зустрічі в музеї».
У виконанні автора композиції прозвучала лірика Яна Райніса (Яніса Плієкшанса (1865-1929) та Аспазії ( Йоханни Емілії Розенберг (1865—1943) ). Між поетичні рядки майстерно вплітались музичні твори Ф.Шопена, Л.Бетховена, Р.Паулса та інших композиторів. Модератор заходу неодноразово наголошував на важливості вивчення мов інших народів світу, духовному зближенню і збагаченню шляхом пізнання їх культур. Прикладом цього було декламування віршів трьома мовами : українською, латвійською, німецькою. На завершення зустрічі пан Олег прочитав твір класика української літератури Павла Тичини «Арфами, арфами…»
Оплесками глядачів закінчилась зустріч з поезією та музикою. Директор музею, Заслужений працівник культури України Ірина Ральченко, щиро подякувала панові Олегу за можливість долучитись до творчості братнього латвійського народу, пройнятись духом тієї епохи, одержати справжню насолоду від мистецтва.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Музичні зустрічі | Переглядів: 458 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: