Головна » 2016 » Червень » 3 » Ювілейна виставка майстра народної творчості Тетяни Баженової
11:28
Ювілейна виставка майстра народної творчості Тетяни Баженової
3 червня о 15 годині в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття ювілейної виставки заслуженого майстра народного мистецтва України Тетяни Баженової (1936 р.н.) «Поезія душі».
Давнім способом декорування предметів побуту є аплікація. Під цією назвою мають на увазі процес прикрашення тканини нашитими або наклеєними на основу клаптиками (applique (фр.) – «вкладати»), а також безпосередньо сам виріб.
Ще в V–III століттях до нашої ери таким чином оздоблювали одяг, сідла, повстяні килими. Традиції «клаптикового мистецтва» збереглися і до наших днів (гуцульські кептарі, верхній одяг з хутра для народів півночі, сучасне вбрання).
Упродовж останніх 15 років цією технікою захопилася і виготовила понад 300 робіт Тетяна Баженова.
Уродженка Санкт-Петербургу, випускниця Казанського хіміко-технологічного інституту, колишній завідувач агрохімічної лабораторії, інженер з випробування ракетного палива та гальванопокриття, робітник фільтрувальної станції, нині мешканка Чернігова (з 1984 року) є заслуженим майстром народної творчості України (2009).
Унікальні панно народжуються завдяки неймовірній наполегливості мисткині. Вона виготовляє виняткові твори мистецтва технікою клаптикового шиття з використанням вишивки, різноманітних декоративних елементів (намистинок, бісеру, фурнітури). Оригінальністю форм, розмаїттям матеріалів, барвистістю кольорових вирішень вражають пейзажі, натюрморти, тематичні колажі, сюжети, історичні персонажі, герої казок, мультиплікаційних фільмів, гумору та української обрядовості.
Уперше глядачі мали змогу познайомитися з роботам Тетяни Олексіївни 2005 року в «Арт-клубі» (Чернігів). Відтоді відбулося близько 20 персональних виставок. Авторський доробок був представлений на міських, обласних, всеукраїнських виставках декоративно-ужиткового мистецтва, у столичному Міжнародному виставковому центрі, Будинку художника, на території Києво-Печерської Лаври, Будинку творчості (м. Санкт-Петербург), на конкурсі «Червоні вітрила» (Одеса). Майстриня активно співпрацює з навчальними закладами міста, області, музеями, громадськими організаціями.
Мисткиня ставиться до будь-якої роботи відповідально. Осмислено, чуттєво-емоційно підходить вона до праці над творами. Більш того, до кожного з них добирає невеличкі віршовані рядки, вкладаючи у текст власні емоції та почуття, стан душі й часточку свого серця.
За плечима Тетяни Баженової 80 років нелегкого життя з його випробуваннями та важкими втратами, проте вона відчуває натхнення й жагу до творчості. У цьому знаходить відраду, бачить сенс і має бажання захопити інших своїм диво-мистецтвом.

Ніна Бібік, Наталія Шумська - куратори виставки.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 632 | Додав: Острякова | Теги: Ювілейна виставка Тетяни Баженової, Чернігівський обласний художній муз | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: