Головна » 2013 » Липень » 25 » Ікони з колекції Чернігівського обласного художнього музею еспонуються у Національному заповіднику "Софія Київська"
11:25
Ікони з колекції Чернігівського обласного художнього музею еспонуються у Національному заповіднику "Софія Київська"
25 липня, у Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилась виставка ікон, що присвячена до 1025-річчя Хрещення Київської Русі.
Виставка репрезентує твори українського та російського іконопису з колекцій вітчизняних музеїв та приватних збірок.
Вона відбувається в рамках масштабного міжмузейного проекту
«Свята православної церкви».
У проекті взяли участь Національний художній музей України (Київ), Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Музей історії Києва, Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана, Музей волинської ікони (Луцьк). Ікони з приватних колекцій представлено завдяки підтримці галереї «НЮ АРТ». Експозицію доповнюють ікони з ризниці Блаженнійшого митрополита Київського і Всієї України Володимира.
Ця виставка дає можливість побачити більшість ікон вперше. Близько 70 ікон з колекції російського іконопису з фондів Музею волинської ікони представлено в окремій залі. В такому обсязі ця збірка експонується вперше. Чернігівщина представлена дуже різноманітно: від професійного іконопису чернігівської школи до старообрядницької ікони, що також побутувала в цьому регіоні. Крім того, на виставці можна побачити списки (копії) найбільш шанованих в Україні чудотворних ікон – Богоматері Володимирської та Печерської (Свенської) – зі збірки Музею історії Києва.
Всього на виставці буде представлено близько 150 ікон.
Виставка триватиме до 15 вересня.
За матеріалами УНІАН.


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 927 | Додав: Острякова | Теги: Чернігівський художній музей, Софія Київська, іконопис | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: