Головна » 2018 » Листопад » 20 » І мертвим, і живим, і ненародженим…
21:01
І мертвим, і живим, і ненародженим…
Чи доводилось Вам коли-небудь прислухатися до власного серцебиття? В кожному з нас працює унікальна мініатюрна лабораторія, котра змушує нас дихати, думати, відчувати. Дивно уявляти, що цей крихкий механізм може зламатися. Неможливо осягнути, що у ХХІ столітті життя людини знаходиться під постійною загрозою, яку суспільство століттями не в змозі подолати – це хвороби, вбивства і війни. Можна як завгодно називати конфлікт на Сході України – АТО, ООС, гібридна війна або ще як-небуть інакше, але від цього його суть не зміниться. Як дико це не прозвучить, але за чотири з половиною роки люди вже звикли до військових дій, і смерть із величезного лиха перетворилася на сухі цифри статистики. Хтось каже, що втомився, хтось відказує: «не моя війна». Критично мало українців нині замислюються, кому ми завдячуємо за мирне небо над головою і спокійний сон.
У далекому 1871 році американський терапевт Да Коста вперше описав психологічний стан солдатів під час Громадянської війни в Америці. Цей стан був названий «синдром солдатського серця». Його ознаки – це нічні кошмари, втрата інтересу до значущих раніше видів діяльності, відчуття відгородженості від оточуючих. Саме такою ціною зберігається територіальна цілісність держави і особиста безпека її громадян.
Виставка творів чернігівського художника Тараса Степанушка призначена нагадати, що на нашій землі тривають воєнні дії, і наше спокійне життя – це цілковита заслуга воїнів-захисників, які щодня ризикують власним життям і здоров’ям.
На виставці «І мертвим, і живим, і ненародженим» експонуються портрети героїв АТО і ООС, виконані у стилі каліграми, органічно поєднаному з поп-артом. Кожна робота розповідає коротку історію життя людини, яка захищала або і зараз захищає Вітчизну.
Каліграми – твори, що знаходяться на перетині образотворчого мистецтва і мистецтва письма – каліграфії, у яких зображення створюється за рахунок нетрадиційно розташованих рядків та експериментів зі шрифтами. Слово «каліграма» вигадав французький поет Гійом Аполлінер, який частину своїх віршів виконував у вигляді малюнків, складених зі слів. Своєрідна гра з побудовою, розташуванням малих і великих літер, зміни шрифту і є тим явищем мовної гри на графічному рівні, який має на сьогодні дуже велику аудиторію шанувальників.

Виставка експонуватиметься до початку грудня у Художньому музеї Галагана (вул. Музейна, 6)
Біографічна довідка
Степанушко Тарас Євгенович народився 20.05.1987 року у м. Чернігів. Закінчив Чернігівський державний технологічний університет (факультет менеджменту) і Чернігівський національний педагогічний університет (історичний факультет). Не має профільної художньої освіти, захоплюється як живописом, так і графікою. Учасник програми «Молодь змінить Україну» (2018). Своїми творами автор віддає данину шани героям, які загинули, а також тим, хто зараз воює на Сході України («і мертвим, і живим») і сподівається, що пам’ять про цю війну та імена героїв збережуться для майбутніх “ненароджених” поколінь.
Виставка присвячується Степанушку Євгену Федоровичу
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 36 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: