Головна » 2012 » Грудень » 3 » П’ятий Великий антикварний салон 2012: Галагани мандрують до Києва
14:52
П’ятий Великий антикварний салон 2012: Галагани мандрують до Києва
З 6 по 16 грудня 2012 року в Мистецькому Арсеналі пройде П’ятий Великий антикварний салон 2012, який знову дарує поціновувачам високого мистецтва радість зустрічі із класикою. Провідні антикварні галереї презентуватимуть відвідувачам справжні раритети – картини, меблі, порцеляну, що вже пройшли випробування часом і тепер вважаються істинними цінностями, що мають не стільки матеріальну, скільки духовну та мистецьку цінність. Вже третій рік поспіль у рамках програми "Музей-гість" салон презентує найцікавіші музейні зібрання України. Цього року музейні проекти мають стати істинним святом живопису.
У рамках Великого антикварного салону проект «Колекція в колекції»представляють чотири вітчизняних музея –Чернігівський обласний художній музей ім. Г.П.Галагана, Чернігівський обласний історичний музеї ім. В.В.Тарновського, Полтавській художній музей ім. М. Ярошенка та Київський музей театрального, музичного та кіномистецтва України. Чернігівський обласний художній музей презентує живописну галерею портретів цього знаного козацько-старшинського роду та споріднених з ним відомих українських родин - Розумовських, Дараганів, Гудовичів, Кочубеїв, що сформувалась протягом ХVII-XIX століть. Без перебільшень можна сказати, що це одне з найповніших родинних зібрань старого українського портрета на теренах Лівобережній Україні. Зокрема портрет Олени Галаган першої половини ХVІІІ ст. О.Лазаревський називав "кращим з відомих нам малоросійських портретів". Крім родинних портретів, власники маєтку протягом ХІХ століття зібрали цінну колекцію живопису російських та українських художників – О.Я.Волоскова, Л.М. Жемчужникова, Л.Ф.Лагоріо, І.К.Айвазовського та багатьох інших, що прикрашали інтер’єри сокиринського палацу.
Окрасою колекції є найвідоміший портрет самого Г.П.Галагана роботи В.О.Серебрякова в українському вбранні, написаний в Італії у 1842 році. Серед портретів неодмінно приверне увагу глядача і жіночий портрет роботи Генріха Гольпейна, який у Мистецькому Арсеналі презентує Полтавський художній музей імені Ярошенка.
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України вперше за всю історію існування поза своїми стінами демонструє перлину своєї колекції – знаменитий сокиринський вертеп що був подарований власникам маєтку київськими спудеями у 1770-і рр. та зберігався у ньому близько 150 років. Мистецька колекція вдало доповнюється фотографіями краєвидів садиби Сокиринці початку ХХ ст. роботи П.Брока, унікальними документами з сімейного архіву Галаганів зі збірки Чернігівського обласного історичного музею.


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 1099 | Додав: Острякова | Теги: Великий антикварний салон, Мистецький Арсенал, Галаганівська колекція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Майшев  

Ім`я *:
Email *:
Код *: