Головна » 2014 » Квітень » 8 » Фотовиставка мандрівника Олександра Волощука
16:12
Фотовиставка мандрівника Олександра Волощука
8 квітня 2014 року в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття фотовиставки чернігівського письменника, мандрівника Олександра Волощука.
Історик Олександр Волощук (1972 р.н.) подорожувати автостопом почав з 2002 року. За 11 років чоловік встиг побувати в 28 країнах і відвідати 729 міста світу. Всього, за роки подорожей, подолав відстань у 230 тисяч кілометрів. Для порівняння, окружність планети Земля рівна 40 тисячам кілометрів. Відповідно, мандрівник зміг пішки майже шість разів обігнути нашу планету.
Нинішня виставка – продовження фотографічної розповіді Олександра Волощука про подорожі автостопом Центральною Азією. На ній представлені світлини виконані 2013 року в Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Узбекистані, Афганістані, Китаї та Монголії.
Розпочинається фоторепортаж з Північного Кавказу, де мандрівник відвідав осетинське селище Давграс, поблизу якого знаходиться похмуре та грандіозне «місто мертвих». Усього в некрополі зберігається дев’яносто п’ять споруд. Ці пам’ятки історії, що відносяться до XIV – XIX століть, мають велике значення для вивчення далекого минулого осетинського народу, його історії, побуту та мистецтва.
Сумні пейзажі з зображенням висохлого Аральського моря застерігають людей від екологічних катастроф, пов’язаних з їх бездумною діяльністю.
Серія творів, присвячених Киргизстану та Таджикистану, розповідає про чарівну, хоч і посушливу, природу цих гірських, родючих місцин, про звабливу красу багатоводних озер: Куракуль, Іскандураль та Іссик – Куль. Тут, в далекому селищі Чашмасар, автор зафіксував тендітну маленьку дівчинку в яскравому національному вбранні, з традиційними кісками, але в сучасних пластикових прикрасах, яка ніжним зацікавленим поглядом дивиться на глядача.
Зачаровує фоторозповідь про Афганістан, де не лише природа вабить красою стрімких, кам’янистих, прозорих річок, а й місцеві жителі завжди люб’язно запрошують на чай.
Ось дивовижна країна Китай, що належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала в себе велику кількість держав та культур. Скільки таємниць зберігають у собі тисячолітні дерева пустелі Такла – Макан. Вони й страхітливі, й загадкові водночас.
Після цього зовсім по - іншому сприймається сучасне місто Ланьчжоу з його архітектурою, що нагадує Радянський період. Багатофігурна жанрова сценка зображує життя вуличної харчевні й зацікавить східною кухнею та побутом простих людей.
Далі дорога поведе в Тибет до його історичної столиці - міста Лхаси (тибетською звучить дуже ніжно й лагідно – Ласа). Саме там можна довго милуватись архітектурною красою Палацу Потала, огорнутого безліччю міфів та легенд. З будь-якої точки міста видно цей храм, як символ столиці.
Знайомлячись з фоторепортажем Олександра Волощука, ми побачимо неповторну красу гірських краєвидів і озер Центральної Азії, звернемо увагу на обличчя мешканців східних країн, познайомимось з таємничою своєрідністю й неповторністю Тибету. Навіть така віртуальна подорож подарує безліч нових вражень і розширить інформативну базу глядача про природу, історію, культуру й традиції різних країн.

Ніна Бібік - завідуюча відділом науково-дослідної роботи Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 1586 | Додав: Острякова | Теги: Олександр Волощук, фотовиставка, Чернігівський обласний художній муз | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: