Головна » 2016 » Червень » 12 » Експонат червня. «Ангел-Охоронець» Офорт, 2009 рік. Автор Галина Бодякова.
13:15
Експонат червня. «Ангел-Охоронець» Офорт, 2009 рік. Автор Галина Бодякова.
12 червня о 12-00 в нашому музеї відбулось відкриття виставки живопису та графіки Галини Бодякової «В країні чудес». Серед чудових робіт художниці ми обрали експонатом місяця твір «Ангел-Охоронець», адже у цей складний час Його допомога нам усім просто необхідна.
Галина Бодякова (1964 р.н.) – знана київська художниця. Народилася у м. Путивль, Сумської обл. Мисткиня має ґрунтовну художню освіту: Брянське художнє училище (1983), Київський державний художній інститут ім. Т.Г.Шевченка (1991). У 1993 р. відбулася перша її виставка за кордоном у Кельні (Німеччина). З 1995 р. член Спілки художників України. Художниця нагороджена спеціальним дипломом «За оригінальне пластичне рішення» Міжнародного фестивалю цифрового мистецтва «Terra Nova» за роботу «Бесіда» (Цифровий друк, 40х30, 2009). Ім’я Галини Бодякової у списку претендентів на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за 2015 рік у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва».
Художниця володіє майже всіма техніками графіки - офорт, гравюра, літографія, ксилографія, книжна та комп’ютерна графіка; живописом - станковим, левкас, настінним розписом; ужитковим мистецтвом - розпис по дереву, гобелен, вітраж, макраме. Роботи знаходяться у багатьох приватних колекціях України, Росії, Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Польщі, Чехії, Словаччини, Туреччини, Японії.
Галина Бодякова - визнаний майстер офорту. Ця графічна техніка, яка з'явилася 500 років тому в Європі, є різновидом гравюри на металі, на якій поглиблені елементи друкарської форми створюються шляхом травлення металу кислотами. Ця специфічна техніка приваблює художницю своїм елементом раптовості і можливістю експериментувати. Відмінною особливістю офортів мисткині є вигадлива декоративність, а також особлива щирість і теплота, що випромінює кожна її робота «Колискова”. 2006, «Кришталевий сон». 2008, «Грифон». 1998 ).
На вистовці також представлені роботи в техніці монотипія – не тиражного мальовничого естампа, друку з одним унікальним відбитком («Великоднє дерево». 2016, «Біля річки». 2010 ).
Художниця осучаснила старовинну іконописну техніку левкасу, адаптувавши її у власній творчій манері («Рибний вальс». 2015, «Незнайомка». 2010 ).
У своїх творах Галина Бодякова повертає глядача у чарівну країну дитинства, в якій завжди є місце для мрій, доброти, радості і ніжності. Роботи художниці відзначаються вишуканим колоритом і позитивним настроєм, що досягається теплими м'якими кольорами і специфічним сюжетом, у якому оживають казкові герої: добродушні звірятка, пташки, рибки, равлики, феї, метелики, наділені характерними людськими рисами.
Сюжети для своїх творів мисткиня бере з навколишнього середовища, з дитинства, зокрема, на створення серії картин з білими ведмедями («Музикант». 2012, «Звіздар». 2013) художницю надихнула улюблена іграшка. Джерелом натхнення для художниці є також музика і твори старих майстрів, поезія, казки. Галина Бодякова створила великий цикл ілюстрацій до казок Сергія Козлова («Їжачок в тумані». 2014 ). Київська художниця і сама створює та ілюструє казки - про Оптимістичного Равлика, Конячку і шоколадки, про Кицьку і Дельфіна, про Крилатого лева, який прилітає уві сні...(авторські казки, доповнені картинами вийшли друком у книжці “Ніжність” видавництва «Майстер-клас»).
Картини Галини Бодякової відкривають перед нами справжню країну чудес, сповнену доброти і гармонії, населену прекрасними янголами і добрими тваринами, котрі живуть у мирі та злагоді, ніхто нікого не їсть і не ображає. Такі твори покликані зробити світ, у якому ми живемо, кращим, а людям повернути забуті дитячі мрії і навчити їх радіти кожному новому дню.

Марина Гриценко - куратор виставки.


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 801 | Додав: Острякова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: