Головна » 2017 » Лютий » 14 » До 125-річчя Євгенії Спаської
14:07
До 125-річчя Євгенії Спаської
10 лютого 2017 року в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбувся науково-практичний семінар «Народне мистецтво і традиційна культура Чернігівщини в працях Євгенії Спаської», присвячений 125-річчю від дня народження нашої видатної землячки. Ця подія зацікавила багатьох науковців, музейників, майстрів народного мистецтва, викладачів. До музею на семінар завітали наукові співробітники Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України, які підготували доповіді про актуальність доробку Євгенії Спаської щодо історії гончарства, вишивки, гаптарства, ткацтва, витинанки та мальовок.
Завідувач відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент НАМУ, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Кара -Васильєва Тетяна Валеріївна детально зупинилась на питанні використання праць Євгенії Спаської при написанні «Історії декоративного мистецтва у 5-ти томах».
Приємною несподіванкою для музейних співробітників став подарунок від Інституту мистецтвознавства книги «Народознавчі та мистецтвознавчі праці Євгенії Спаської», яка щойно вийшла друком.
Значне зацікавлення викликали й доповіді Клименко Олени Олександрівни, Сержант Людмили Вікторівни про дослідження гончарства, Косицької Зінаїди Миколаївни про мальовані рушники та традиції витинанки.
Учасників семінару привітала начальник відділу розвитку туризму та музейної роботи Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Лариса Латіна, яка висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю науковців і музейних співробітників на ниві пізнання вітчизняного мистецтва.

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Різне | Переглядів: 438 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: