Головна » 2017 » Березень » 20 » Арон Ржезніков.Живопис.Графіка
15:14
Арон Ржезніков.Живопис.Графіка
24 березня о 14-00 у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Арон Ржезніков.Живопис.Графіка». Виставка проходить у рамках ХI міського фестивалю єврейської культури ім.Шолом-Алейхема. В експозиції представлені живописні твори Арона Ржезнікова(1898-1943) з музейних фондів.
Під час заходу виступали: Олена Савченко – начальник управління культури і туризму Чернігівської міської ради, Семен Бельман – голова правління Чернігівського обласного об’єднання єврейських громад та організацій, Віктор Величко – мистецтвознавець, Єлизавета Зайцева – племінниця художника.
Куратор виставки Ніна Бібік розповіла про життєвий шлях Арона Ржезнікова.
Творчість деяких художників, супроводжують життєві обставини, які допомагають їм у досягненні мистецького визнання. Їм все дається легко і без навантаження. Втім їх роботи позначені інтелектуальною легковажністю, позбавлені глибинного змісту. На противагу таким митцям є ті, хто досягає визнання всупереч жорстким життєвим умовам, із величезним напруженням сили волі, долаючи всі труднощі.
Такою вольовою людиною був наш земляк Арон Йосипович Ржезніков (1898 – 1943), який народився в Чернігові у бідній єврейській родині шевця-кустаря. Батьки не дуже схвально ставились до захоплення сина живописом, вважаючи це забавою, і в 12 літньому віці віддали його до Чернігівського реального училища.
Обдарований хлопець засвоював основи художньої грамоти від викладача малювання Миколи Тарловського, який відіграв значну роль у формуванні та становленні його як митця. Остаточне рішення стати художником, що визріло в роки навчання, своєю неординарністю викликало жах у батьків і породило сімейні чвари.
1917 року юнак вступає до Московського училища живопису, скульптури та архітектури, але смерть батька змусила його через три місяці залишити навчання і повернутись до Чернігова. Тут він багато працював, брав участь у виставках, очолював художню студію місцевої молоді, викладав історію образотворчого мистецтва.
У 1922 році вступив до Вищих художньо-технічних майстерень, де навчався у Роберта Фалька (1886 – 1958), до якого мріяли попасти студенти. Вже з середини 1920-х років Арон Ржезніков вільно володів більшістю графічних і живописних технік: чорним і кольоровими олівцями, аквареллю, олією. Митець послуговувався складними художніми засобами, часто використовуючи мішані техніки. На той час у нього склався власний метод, названий ним - «метод живописного натуралізму», бо вважав єдино вірною натуралістичну форму, доповнену досягненнями кращих імпресіоністів у галузі кольорових пошуків.
Велику зацікавленість викликали його теоретичні судження. У першу чергу статті й виступи у галузі досліджень імпресіонізму, про мистецтво Поля Сезана і старих майстрів. У своїх працях художник акцентував увагу на необхідності синтезу імпресіоністичного сприйняття природи, сезанівській композиційній конструктивності, світлотіньовій передачі та предметності старих майстрів.
У 1941 році Арон Ржезніков добровільно пішов на фронт, був двічі поранений і 1943 року загинув у боях за рідну Україну. Згадуючи сьогодні нашого земляка, можна сміливо говорити про яскравий талант художника реаліста, завжди принципового, який знаходився у постійному неспокої та творчому пошуку досконалості.QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 1298 | Додав: Svitdem | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: