Головна » 2014 » Січень » 17 » 17 січня відбудуться загальні збори членів Товариства "Чернігівське земляцтво"
09:53
17 січня відбудуться загальні збори членів Товариства "Чернігівське земляцтво"
17 січня 2014 року о 18-00 у Міжнародному виставковому центрі відбулось річне зібрання Товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві за участю керівництва облдержадміністрації та делегації Чернігівської області. В рамках цього заходу Чернігівський обласний художний музей імені Григорія Галагана представив виставку творів сучасних українських художників-графіків "Не вмирає душа наша, не вмирає воля", присвячену життю та творчості Тараса Григоровича Шевченка.
У Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана налічується більше ста творів, пов’язаних із життям та творчістю Тараса Шевченка. Серед них найбільш широко представлена українська сучасна графіка. Тематично ці твори можна поділити на три групи: події пов’язані з біографією поета; теми і образи його творчої спадщини; місця Чернігівщини, де неодноразово був і працював Кобзар.
Художники П.О.Болотін, Ю.Г.Сиротенко ще і ще раз перегортають сторінки багатостраждального життя поета, починаючи з дитинства. Високохудожню серію гравюр до біографії Тараса Григоровича створив Г.С.Галкін. Її характеризує розмаїття тем, лаконічний малюнок, напружено-драматичний контраст чорного і білого кольорів.
Цікаво вирішив тему заслання А.З. Кац в акварелі «Караюсь, мучуся, але не каюсь». Вертикальний, надто завужений формат аркуша підкреслює основну ідею твору: поет закутий в кайдани солдатчини, але продовжує боротьбу, залишається нескореним.
Велика група митців звертається до поетичного доробку Кобзаря. Серед них відомі художники О.Г.Данченко, Г.С.Домненко, П.О.Любимський. Натхненно ілюструє Шевченка М.Т.Попов – автор серії офортів за мотивами творів «Наймичка», «Тополя», «Катерина». Майстерно розкриває жіночі образи, що їх з такою силою створив поет.
Неоціненну роль в житті Великого Кобзаря відігравала Чернігівщина. Під час перебування в Україні 1843-1844, 1845-1847, 1859 рр. Тарас Григорович неодноразово відвідував наш край. Тут у нього було багато знайомих і друзів – Тарновські, Білозерські, Лизогуби, Маркевичи, Забіли, П.Куліш і Г.Барвінок. Чарівні чернігівські пейзажі у виконанні народного художника України П.О.Басанця навіюють згадку про плідний чернігівський період його творчості, про щасливі миттєвості долі українського генія.


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Виставки | Переглядів: 946 | Додав: Острякова | Теги: Тарас Шевченко, Зібрання Товариства Чернігівське зе, виставка творів сучасних українськи, чернігівський обласний художній муз | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: