Чернігівський міський благодійний Фонд Розума та Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана презентують авторський проект «Сад мініатюр «Сіверський дивосвіт»
Зміст проекту: створення, реконструкція з максимальною історичною достовірністю найбільш знакових та знаних пам’яток історії та архітектури Чернігівщини в мініатюрі.

Проект реалізується шляхом виготовлення та розміщення мініатюр у музейному саду площею 0,1 гектара з їх розміщенням відповідно до карти області.

Проект сприятиме розвитку туризму в регіоні, розповсюдженню знань з історії та культури Чернігівщини, залученню додаткової кількості відвідувачів до музею.

Проект не має аналогів на Чернігівщині, хоча подібні об’єкти існують, як в світі, так і в Україні.

Проект здійснюється в історичному місці – на території Чернігівського Дитинця, в пам’ятці архітектури XIX ст. і стане своєрідним містком, що з’єднає минуле з сьогоденням та майбутнім.

Запрошуємо долучитись до реалізації даного проекту представників громадськості та бізнесових структур. ... Читати далі »
Категорія: Сад мініатюр | Переглядів: 1652 | Додав: Майшев | Дата: 07/03/2012 | Коментарі (0)

25 березня 2006 р. концертом-бесідою “Шедеври російської музики” за участю заслуженого артиста України Геннадія Дем’янчука було започатковано проект “Музичні зустрічі в музеї”.
Пізніше була незабутня зустріч з народною артисткою України, професором, викладачем Київської консерваторії Наталією Свириденко.

З хвилюванням чекали відвідувачі музею на приїзд артистки, що привезла с собою клавесин, на якому виконала музичні твори 16-17 ст. нідерландських, англійських композиторів. У стінах музею звучала верджинальна музика. Серед відвідувачів була добра третина шанувальників мистецтва з Києва, що приїхали не лише насолодитись чудовим звучанням старовинного інструменту і побачити його, але й почути цікаві коментарі виконавиці про кожен, навіть коротенькій твір, дізнатись про те, що вже на поч.16 ст. нідерландський композитор Бернхард Шмідт (1607-?) писав музичні твори гал'ярди.

Чудові враження залишив у відвідувачів і виступ заслуженої артистки України, викладача Чернігівського музичного училища ім. Л.Ревуцького Лариси Роговець. Їі чудовий рідкісний голос (меццо-сопрано) лунав у музеї не лише на “Музичних зустрічах”, а і на відкритті виставок. До речі останнього разу мисткиня порадувала слухачів не тільки своїм сольним співом, а й дуетом з донькою .

Зачаровано слухали присутні на “Музичних зустрічах в музеї” дует у складі двох талановитих сестер, дипломанток Всеукраїнських конкурсів Тетяни та Інни Чабан. Лунали не лише їх авторські пісні, а й покладені на музику слова Ліни Костенко, народні пісні.

Категорія: Музичні зустрічі | Переглядів: 1364 | Додав: Майшев | Дата: 16/02/2012 | Коментарі (0)

9 листопада 2007 р. стартував музейний проект “Драматичний простір художнього музею” показом уривка з вистави за текстами ессе англійського драматурга Гарольда Пінтера “Культура і шахрайство індивідуальності”.
Цей проект започаткований з ініціативи актора Чернігівського Молодого театру Романа Покровського. Разом зі своїми студійцями він втілює в життя нові, експериментальні ідеї “нетрадиційного театру”.

Вже відбулися у виставкових залах та приміщеннях музею ряд вистав, у яких музейні експонати заговорили мовою театру. Такою була вистава “Антифауст”, що викликала широкий резонанс у ЗМІ, присвячена 165 – річчю від дня народження скульптора М. М.Антокольського (1843-1902). В цій виставі було задіяно твір відомого скульптора “Мефістофель”, який зберігається у фондах музею.

Студійці мали змогу у виставковому залі музею в оточенні картин подати глядачам своє бачення образу, увіковіченого в творах Йосипа Бродського, Олександра Пушкіна, Йогана Гете. Були використані уривки з текстів цих авторів, висловлене своє власне ставлення до Того, хто є уособленням всіх злих сил.

Группа вКонтакте
Категорія: Драматичний простір | Переглядів: 1358 | Додав: Майшев | Дата: 16/02/2012 | Коментарі (0)